Jaki smartwatch wybrać do iPhone? - Ranking 2021

Smartwatch do iPhone

Dostępna aktualnie na rynku oferta zegarków typu smartwatch wciąż jest dosyć droga. Gadżety te jednak nie posiadają jeszcze takiej funkcjonalności, jakiej mogliby oczekiwać w zamian za tak wysoką cenę, ich potencjalni użytkownicy. Sprawia to, iż wielu z nich rezygnuje z zakupu urządzenia. Jednak jeżeli jesteś już zdecydowany na zakup takiego gadżetu, to oczywistym wyborem będzie smartwatch Apple Watch.

Będzie on najlepszym wyborem dla posiadaczy IPhone chociażby ze względu na najlepszą synchronizację z produktami Apple. Poziom zgodności, o którym mówimy, jest nieosiągalny dla innych tego typu produktów spoza logo jabłuszka.

Najczęściej polecaną wersją tego urządzenia jest Apple Watch Sport. Głównie dlatego, że jest najtańszy i nie aż tak bardzo okrojony z funkcji, jak mogłaby sugerować jego kategoria cenowa. Wyróżnia się także lekką, aluminiową obudową i ekranem o bardzo dobrej widoczności np. w intensywnym świetle słonecznym. Nie jest to, rzecz jasna, produkt pozbawiony wad. Jest typowym wytworem Apple – przyjemną kombinacją telefonu i zegarka dającą wiele radości użytkowania każdemu posiadaczowi.

Czy potrzebujesz smartwatch do iPhone?

Czym jest smartwatch? Jest zegarkiem oczywiście, ale nie tylko. W pewnym sensie jest on rozszerzeniem Twojego telefonu. Łączy się z nim przy pomocy sieci bluetooth, dzięki czemu może pokazywać na swoim ekranie część, albo nawet wszystkie powiadomienia. Za jego pośrednictwem można sterować odtwarzaną muzyką. Dzięki zainstalowanym aplikacjom można kontrolować przebyty danego dnia dystans, liczyć spalone kalorie, synchronizować zapisane wydarzenia, a nawet instalować nieco bardziej złożone aplikacje, które jeszcze bardziej poszerzą jego funkcjonalność i przydatność.

Jedną z największych zalet tego urządzenia jest to, że im bardziej się do niego przyzwyczaimy, tym rzadziej musimy sięgać po telefon. Smartwatch pokaże nam powiadomienia o nieodebranych połączeniach, wiadomości tekstowe, e-maile, a nawet aktualizacje statusów na portalach społecznościowych. Wszystko to na małym wyświetlaczu, na Twoim nadgarstku. Można te wiadomości przeczytać, zignorować, albo wybrać jedną z sugerowanych, krótkich odpowiedzi. Można też podjąć wreszcie decyzję o sięgnięciu po swojego smartfona.

Droższe i tańsze wersje

Wszystkie trzy proponowane wersje urządzenia, nie różnią się zbytnio wnętrzem. Mają ten sam procesor, wersję oprogramowania, ten sam wyświetlacz OLED. Różnice sprowadzają się do wyglądu i użytych materiałów. Podczas kiedy w wersji Sport użyto szkła Ion-X, w budowie wersji Standard i Edition wykorzystano szkło szafirowe, podobne do tego, które znajdziemy w zegarkach Rolex. To pierwsze też jest wzmacniane i bardzo odporne na zarysowania, jednak szafirowe zarysować może tylko diament.

Testy w zróżnicowanych warunkach pokazały jednak, że szkło szafirowe odbija o 74% więcej promieni świetlnych niż Ion-X, co znaczy, że ekran tańszej wersji będzie dużo bardziej przejrzysty i klarowny w intensywnym świetle. Wersja Edition jest też arcydziełem jubilerstwa. Koperta wykonana z 18- karatowego złota, w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru. To, co najbardziej różni opisane wyżej modele, to cena. Najtańsza wersja kosztuje bowiem od 350 dolarów, a najdroższa nawet 12 tysięcy dolarów. Wybierajmy zatem mądrze.

Miejsce na personalizację

Do naszego zegarka możemy dobrać sobie paski lub bransolety wedle uznania. Wygodna silikonowa opaska w pięciu kolorach – niebieskim, zielonym, czerwonym, białym lub czarnym, do wersji sport, będzie najlepszym wyborem dla aktywnych. Dostępna jest także bardziej elegancka opcja- bransoleta ze stali nierdzewnej, w szarym kolorze, z wyglądu podobna do zbroi łuskowej (w dobry sposób). Może jednak nie pasować do wersji Sport, dlatego zalecana jest użytkownikom wersji Standard.

Dostępny jest także pasek skórzany w kolorze brązowym, szarym, czarnym i niebieskim. Jest to opaska o bardzo klasycznym wyglądzie, pasująca zarówno do stylu codziennego jak i do niedbałej elegancji. Ma ona jeszcze kilka odmian, między innymi klasyczną, w starym stylu, oraz nieco bardziej kobiecą.

Na koniec Apple oddaje nam do wyboru również bransoletę z grubych ogniw wykonaną ze stali nierdzewnej.

Kilku producentów ogłosiło, że wypuści bransoletki i opaski smartwatcha do iPhone, ale jak dotąd, nie pojawiły się produkty mogące przewyższyć te od Apple.

Konkurencja

Zegarki sygnowane jabłuszkiem są zdecydowanie warte uwagi, ale czy to jedyny taki produkt? Odpowiedź brzmi nie. Na rynku pojawiają się kolejne produkty, które także są kompatybilne z iPhone. Niemniej jednak ich funkcjonalność jest ograniczona przez brak rodzimego oprogramowania.

Najbardziej użyteczne będą fitness trackery w formie urządzeń noszonych na nadgarstku. Znajdziemy również spory wybór urządzeń GPS, śledzących nasze trasy podczas biegu, marszu czy jazdy na rowerze. Należy jednak pamiętać, że większość tych urządzeń osobno, ma tylko pojedyncze zastosowanie. Najlepszy smartwatch będzie posiadał wszystkie te funkcje ograniczone do jednego urządzenia, tak by wygoda poruszania się, nie była w żaden sposób ograniczona, na przykład ilością noszonego przy sobie sprzętu.

Jaki smartwatch wybrać do iPhone? - Ranking 2021

Prezentujemy ranking w kategorii Jaki smartwatch wybrać do iPhone? Wybrane, najlepsze produkty z poniższej tabeli powinny pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Ranking jest aktualizowany co najmniej raz w tygodniu. O wszelkie opinie, sugestie prosimy w komentarzach.

RankingJaki smartwatch wybrać do iPhone?ProducentCena
1Apple Watch 3 38mm Aluminium / BiałyAppleAktualna Cena
2Apple Watch 38 mm Stal / Pasek sportowy / Czarny (MP022MP/A)AppleAktualna Cena
3Apple Watch SE 44/Gold Aluminium/Pink Sport GPSAppleAktualna Cena
4Apple Watch 6 GPS 40mm aluminium, PRODUCT(RED) pasek sportowyAppleAktualna Cena
5Apple Watch SE Nike 40/Silver/Black Sport GPSAppleAktualna Cena

Jaki smartwatch wybrać do iPhone? - Opinie

  1. Jak dla mnie to smartwatch do iPhone’a to jedynie SmartWatch. Ten model Sport to moim zdaniem bardzo dobry. Działa bez zarzutu. Ja sam mam go już kolejny sezon i wydaje mi się, że jak na moje wymagania, świetnie się sprawdza. Fajna opaska, pasek i można działać. Taki gadżet, który naprawdę do wszystkiego pasuje i wcale nie trzeba być pasjonatem sportu.

    1. Amazfit z IPhone niestety nie łączy się bez problemów. Mam amazfit i IPhone 7+ od 2 lat. Zegarek jest ok. Ma większość funkcji do uprawiania sportów ale niestety nie przesyła automatycznie rekordów z treningów do telefonu. Trzeba to robić ręcznie z aplikacji a i ta operacja w 70% przypadków kończy się niepowodzeniem. Powiadomienia o SMS i inne przychodzą kiedy chcą. Czasami cały dzień są i czasami nie ma ich tydzień. Po 2 latach czasami zegarek potrafi mnie zaskoczyć że coś w nim zawibrowało. To powiadomienie. Plus to bateria bo po 2 latach trzyma do 4 dni.

  2. Serio? w rankigu smartwatchy do apple same Apple Watch? Sądzicie że użytkownicy jabłka tego nie wiedzą? sądziłem że pokusicie się na coś więcej niż oczywista oczywistość i zaprezentujecie ranking alternatywnych SW…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top