Stacja dokująca do iPhone - Ranking 2021

Stacja dokująca do iPhone

Apple zyskuje w Polsce więcej i więcej zwolenników dzięki prostocie obsługi, przyjemnemu interfejsowi, jakości wykonania i płynności pracy. Ugryzione jabłko poza samym aparatem iPhone proponuje cała gamę dodatków i akcesoriów, mających uprzyjemnić korzystanie i dać użytkownikom możliwość coraz głębszej personalizacji sprzętu. Dlatego na rynku pełno jest przejściówek, najróżnorodniejszych okładek, osłonek, pokrowców, soundbar’ów, głośniczków, słuchawek, specjalnych budzików, a także stacji dokujących. O tych ostatnich przygotowaliśmy informacje, które mogą okazać się cenne przy wyborze tego akcesorium do naszego iPhone’a. Sprawdźmy zatem jakie mamy możliwości, jaka stacja dokująca do iPhone będzie najlepsza?

Jak działa stacja dokująca do iPhone?

Jest to urządzenie pozwalające na połączenie z aparatem, ładownie urządzenia lub wielu urządzeń jednocześnie, ich synchronizację z innymi urządzeniami, a nawet na słuchanie nagranej na naszym urządzeniu muzyki w dobrej jakości.

Chociaż pierwsze telefony iPhone pojawiły się w Polsce w roku 2007, minął pewien czas, zanim producenci sprzętu audio i komputerowego zareagowali i zaproponowali kompatybilne stacje dokujące. Pierwsze takie urządzenia miały za zadanie jedynie ładowanie ustawionego w nich aparatu smartfona w odtwarzaczu. Były to ładowarki z podstawkami pozbawione większej ilości funkcji.

Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Producenci rywalizują między sobą bogatą stylistyką, funkcjonalnością, materiałami wykonywania, a nawet usługami dodatkowymi, nie rezygnując z funkcji ładowania urządzenia podłączonego do stacji. Dotyczy to w równym stopniu producentów najpopularniejszych marek, jak i młodych, jeszcze mało znanych firm.

Od najróżniejszych stacji dokujących możemy się spodziewać wielu funkcji. Niektóre z nich, mimo braku wmontowanych głośniczków, umożliwiają podłączenie dowolnych głośników osobno, co przez osoby posiadające już głośniki może okazać się lepszym rozwiązaniem niż wtórne płacenie za głośniki, tym bardziej że w niższej półce cenowej nie ma co się spodziewać cudów od głośników zamontowanych fabrycznie w stacjach dokujących.

Dobra stacja dokująca do iPhone – jak wygląda kwestia ceny?

W zależności od potrzeb i preferencji możemy za nasze urządzenie zapłacić 50 zł albo kilka tysięcy złotych. Oczywiście należy liczyć się z tym, że najtańsze propozycje cenowe będą wyposażone najczęściej w niewielkie głośniczki o mocy kilku watów. Jeśli natomiast dobrze poszukamy, niekoniecznie u wiodących producentów, to możemy znaleźć wiele modeli stacji dokujących w rozsądnej cenie, które będą miały wyświetlacz LCD, tuner z radiem, zegar, a nawet możliwość ustawienia budziku.

Inwestując kilkaset złotych, możemy liczyć również na możliwość przesyłania obrazu i dźwięku do większych, oczywiście kompatybilnych urządzeń, takich jak telewizor, czy monitor komputera. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia oglądanie zdjęć i filmów na dużym ekranie, ale nawet na granie w gry, czy korzystanie z internetu w telefonie na dużym ekranie, podczas gdy smartfon się ładuje.

Zastosowania stacji dokującej dla naszego iPhone

  • Możliwość jednoczesnej synchronizacji urządzenia z komputerem i ładowania jego baterii.
  • Szybsze ładowanie baterii dzięki ładowarkom fast charger używanych często w stacjach dokujących.
  • Istnieje możliwość zrobienia ze stacji dokującej i iPhone zestawu głośnomówiącego o bardzo dobrych parametrach.
  • Jeśli zdecydujemy się na zakupienie stacji dokującej bez wmontowanych głośników, to możemy do zestawu podłączyć dowolny sprzęt stereo, aby w wysokiej jakości odtwarzać muzykę, itp.
  • Istnieje możliwość podłączenia słuchawek do stacji dokującej podłączonej do komputera, przez co możemy używać naszego iPhone jako słuchawek i mikrofonu do gier!

Ostatnio oprócz urządzeń służących do obsługi iPhone, pojawiać zaczęły się też stacje dokujące przystosowane do podłączenia tabletu markowanego jabłkiem.

Ponadto coraz częściej stacje dokujące oprócz najróżniejszych funkcji, mają dołączone do zestawu całkiem zaawansowane w ilości funkcji piloty do sterowania urządzeniem. Umożliwiają przeglądnie biblioteki multimedialnej naszego smartfona na odległość, a także sterowanie jego funkcjami, czy nawet ustawieniami urządzenia w czasie ładowania.

Stacje dokujące do iPhone nie zajmują dużo miejsca, z powodzeniem możemy taki gadżet ustawić na biurku, czy szafce nocnej. Jednocześnie dobra stacja dokująca stanowi doskonałe uzupełnienie funkcjonalności naszego telefonu iPhone.

Stacja dokująca do iPhone - Ranking 2021

Prezentujemy ranking w kategorii Stacja dokująca do iPhone Wybrane, najlepsze produkty z poniższej tabeli powinny pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Ranking jest aktualizowany co najmniej raz w tygodniu. O wszelkie opinie, sugestie prosimy w komentarzach.

RankingStacja dokująca do iPhoneProducentCena

Stacja dokująca do iPhone - Opinie

  1. Kupiłam pół roku temu iPhona i jestem z niego super zadowolona. Telefon chyba moje marzenie, bo wszystko mi w nim odpowiada i super działa. Stacja dokująca do iPhone to dodatek, myślę że niekonieczny, ale fajny! Ja dostałam na urodziny i w domu bardzo często korzystam. Nigdy nie miałam problemu, ładuje doskonale i sprawnie działa. Jak ktoś może wydać pieniądze i lubi gadżety, to jak najbardziej polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top